İnterrail İçin Vize | Gezginle | Gezi Yazıları , Seyahat Rehberi, Seyahat İpuçları, Tatil Önerileri ve İnterrail Blogu

İnterrail İçin Vize

İnterrail için Avrupa ülkelerine girişiniz sırasında vize almanız gerekmektedir. İnterrail yapacak kişilerin en zorlandıkları ve korktukları noktalardan birisi vize başvurusu ve sonucudur. Doğru bir şekilde başvuru yapamadığınız taktirde vize alma işleminiz onaylanmayacaktır. İnterrail için vize almak isteyen kişilerin ilk yapması gereken husus en az 2 senelik olacak şekilde pasaportları olmaları gerekmektedir. Bizim önerimiz hem fiyat açısından hem de ileri görüşlülük açısından 10 senelik çıkarmanız olacaktır.

Pasaport işlemini yaptıktan sonra İnterrail Gezimizin hangi ülkede başlayacak isek yani hangi ülkeye ilk giriş yapıcaksak o ülkeden vize almamız en sağlıklısı olur. Ülkenin Schengen Vizesi için istediği gerekli bütün evrakları eksiksiz olarak toplamamız gerekmektedir. Bu topladığımız evraklarda eksikler olması durumunda vize alma işlemimiz daha zor hale gelebilir.

Bu belgeler arasından en az 30.000 Euro teminatlı olacak şekilde seyahat süremizi kapsayan sağlık sigortası yaptırmamız gerekmektedir. 1 Aylık yaklaşık olarak 10 – 15 Euro civarı ücret almaktadırlar. Daha sonra ise banka hesaplarımızda belli bir miktarda para olması gerekmektedir. Bunu sağdan soldan temin ederek bir süre bankanızda bekletmeyi sağlayabilirsiniz.

pasaport

En önemli hususlardan arasında sizlerin İnterrail yaptığınıza dair kanıtlar sunmanız ve belli bir tatil planını konsolosluğa göstermeniz olacaktır. Bunun için gidiş ve dönüş uçak biletleriniz var ise bunları belgeleriniz arasına eklemeniz olacaktır. İnterrail Biletinizide vize alırken göstermeniz çok büyük şans sağlamakta olup bazı kişiler vize çıkmaz ise sonradan almak istemektediler. Ancak bunun vize konusunda büyük etken olduğunu söylemekte fayda var.

Tatil planı hazırlarken ise hangi tarihlerde hangi ülkede ve nerede ikamet edeceğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmanın en kolay yönü ise booking.com sitesi üzerinden ücretsiz rezervasyon yapılan hostel başvuruları yapmanız ve tatil planı ile bunu birlikte sunmanız olacaktır. Üniversite öğrencileri için alacakları öğrenci belgeleri ise yine İnterrail Vizesi için büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Yazımızın sonuna geldiğimize göre söylemekte fayda var Yeşil Pasaportu olan kişiler bu işlemleri yapmalarına gerek yoktur. Çünkü yeşil pasaportlu kişiler Avrupa ülkelerine vizesiz olarak girme imkanları bulunur. Ancak benim gibi annesi  babası devlet memuru olmayan kırmızı pasaportlu kişiler bu işlemleri uygulamamız gerekmektedir.

 

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

YORUM GÖNDER