Kıbrıs’ta Nereler Nasıl Gezilir? | Gezginle | Gezi Yazıları , Seyahat Rehberi, Seyahat İpuçları, Tatil Önerileri ve İnterrail Blogu

Kıbrıs’ta Nereler Nasıl Gezilir?

Kıbrıs, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği ülkelerden bir tanesidir. Dört tarafı denizle çevrili bu ada ülkesinde, birbirinden güzel oteller, tatil ve eğlence mekanları yer almaktadır.

 

Kıbrıs’ta gezilmesi gereken yerler arasında öncelikle Hz. Ömer Türbe ve Mescidi gelmektedir. Özellikle Türk ve Müslüman ziyaretçiler, ilk olarak bu türbeyi durak edinirler. Girne’nin 4 kilometre doğusunda bulunan bu türbede, 7 İslam mücahidinin türbesi bulunmaktadır. Bunun yanında Beylerbeyi de Kıbrıs’ı güzel yapan noktalardan bir tanesidir. Beylerbeyi’nde Barış Manastırı ve Beyaz Manastır yer almaktadır. Beyaz Manastır’da Kudüs’ü ele geçiren Selahattin Eyyubi’den kaçıp Kıbrıs’a göçen Augustinian mezhebinin rahipleri olduğu bilinmektedir. Kıbrıs’ın en çok bilinen ve ziyaret edilen noktalarından bir tanesi de, eşsiz bir manzaraya sahip olan St. Hilarion Kalesi’dir. Kale, şu andaki ismini Kudüs’ün Araplar tarafından zaptının ardından Kıbrıs’a göç eden ve ömrünün son yıllarını da burada ibadet yaparak geçiren bir azizden almıştır. Tarihi kaleler arasında ziyaret edilmesi gereken birçok eser vardır. Bunlardan bazıları da; Girne Kalesi ve Bufavenko Kalesi’dir. Ayrıca Kıbrıs’a tatile gidenlerin; Batık Gemi Müzesi’ni, Barbarlık Müzesi’ni, Haydar Paşa Camii’ni, Selimiye Camii’ni, Büyük Han ve Büyük Hamam’ı da gezmeleri gezmeler gerektiği söylenmektedir.

 

Kıbrıs hem tatil mekanları, otelleri ve turistik yerleri hem de tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretlerine tam anlamıyla bir tatil yaşatmaktadır. Yavru Vatan’a giden ziyaretçiler, zaman zaman buralardaki kültür turlarına katılarak da istedikleri bölgeleri gezebilir ve herhangi bir sorun yaşamadan rehberlerden bilgi alabilirler. Böylece yer arama ile zaman kaybedilmemiş ve herhangi bir güzellik atlanmadan gezilmiş olur. Kıbrıs’a kalabalık bir grupla tatile gidenler veya bir tur ile geziye gelenler, otobüs kiralayarak çok daha güvenli ve konforlu bir gezi düzenleyebilirler. Bu şekilde toplu ulaşım sağlanması için hizmet veren birçok Kıbrıs otobüs transfer firması da çalışmalarını yürütmektedir.

 

Kıbrıs’ta Toplu Gezi İçin Otobüs Kiralama

 

Kıbrıs’ta düzenlenen kültür turları ile toplu bir şekilde gezilebilir ve aynı zamanda gezilen yerler hakkında detaylı bilgiler de alınabilir. Özellikle hiçbir tarihi, doğal ve turistik yeri kaçırmamak isteyenler, ulaşımlarında da herhangi bir sorun oluşmaması için bir plan dahilinde Ercan Havalimanı’ndan itibaren otobüs kiralayabilirler. Böylece Kıbrıs yolların vakit kaybetmek yerine, o vakti farklı güzellikler keşfederek geçirirler. Havalimanındaki ofisinde kıbrıs otobüs kiralama hizmeti veren www.kibrisotobuskiralama.com firması, istenilen süre boyunca özel şoförlü bir şekilde otobüsleri ziyaretçilerin hizmetine sunar. Ayrıca belirtilen rotalardan gidilebildiği gibi Kıbrıs’ta firma yetkilileri tarafından düzenlenmiş kapsamlı turları da değerlendirmek mümkün olur.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

YORUM GÖNDER